Ефективна допомога внутрішньо переміщеним особам в професійній реалізації у новій громаді – одне з головних завдань сторін соціального партнерства на ринку праці.
Про це інформує прес-служба одеської мерії.
З метою сприяння якнайшвидшій інтеграції переселенців до місцевого ринку праці в Одесі вже два роки здійснює свою роботу Муніципальний центр сприяння працевлаштуванню внутрішньо переміщених осіб під гаслом: «Одеський ринок праці – Заякорись в Одесі».
Робота Центру спрямована на надання комплексної підтримки з питань працевлаштування. Так, крім консультування, надається всебічна інформація про місцевий ринок праці, можливість проходження професійної підготовки, а також сприяння встановленню контактів із потенційними роботодавцями.
Інформаційно-консультаційні послуги про потребу в робочій силі надаються в робочий час у фронт-офісах Центрів інтегрованих соціальних послуг за адресами: вул. Косовська, 2-Д та вул. Академіка Корольова, 9. Відповідні консультації також можна отримати за тел.: (048) 753 14 07.
Для найбільшого сприяння працевлаштуванню цієї категорії осіб в Центрі налагоджена спільна робота з Одеською філією Одеського обласного центру зайнятості шляхом надання інформаційно-консультаційних послуг з пошуку роботи та проведення масових заходів (міських ярмарків вакансій, круглих столів, семінарів безпосередньо в місцях тимчасового проживання переселенців).
Результатом роботи соціальних партнерів на місцевому ринку праці з початку 2024 року є відповідні звітні показники.
Так, у І півріччі поточного року до Муніципального центру звернулись 770 осіб, працевлаштовані – 373, з яких на підприємства, установи та заклади комунальної власності територіальної громади міста Одеси - 145, до інших суб’єктів господарювання – 228 осіб.
Серед відвідувачів з числа переселенців переважають мешканці з трьох регіонів: Херсонської обл. - 328 осіб (50% від загальної кількості), Донецької обл. – 102 (15,7%) та Миколаївської обл. – 67 (10,3%), а також з Луганської обл. – 47(7,2%), Запорізької – 34(5,2%) та Харківської - 27 (4,1%).
Розподіл працевлаштованих у відсотках пропорційно відповідає даним з кількості тих, що звернулися: з Херсонської обл. - знайшли роботу 189 осіб (48,6%), Донецької обл. – 67 (17,2%), Миколаївської обл. – 50 (12.8%), Луганської обл. – 29 (7,4%), Запорізької – 27(6,9%) та Харківської - 15 (3,9%).
За інформацією Одеської філії Одеського обласного центру зайнятості, протягом січня-червня 2024 року по Одеському району статус безробітного мали 1020 внутрішньо переміщених осіб, з них 319 працевлаштовані; проходили професійне навчання - 93; отримали ваучер на професійне навчання для підвищення конкурентоспроможності на ринку праці - 20 осіб.
Крім того, безробітні громадяни з числа внутрішньо переміщених осіб, які перебувають на обліку в Одеській філії Одеського обласного центру зайнятості, мають можливість брати участь у оплачуваних громадських роботах за рахунок коштів Одеської міської територіальної громади.
Додаткову інформацію щодо послуг, пов’язаних з працевлаштуванням, можна отримати на офіційному сайті Одеської міської ради у розділі «Допомога переселенцям» (вкладка «Питання пошуку та надання роботи, обліку безробітних, подання вакансій»).
Департамент праці та соціальної політики Одеської міської ради
Коментує мер Одеси Геннадій Труханов
В начале этого года исторический центр Одессы был включен в Список всемирного наследия ЮНЕСКО. Одесские архитектурные шедевры заняли важное место среди самых известных мировых объектов культурного наследия.
«Полет песни» — глобальная инициатива социализации украинских детей, вынужденных покинуть свои дома в результате вторжения России в Украину, с их сверстниками для обучения навыкам эмоционального интеллекта и грамотности.
Новости партнеров