﻿<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
<rss xmlns:yandex="http://news.yandex.ru" xmlns:media="http://search.yahoo.com/mrss/" version="2.0">
<channel>
<title>Новости - Все новости Одессы | Одессит•ua</title>
<link>https://odesitua.com/</link>
<language>ru</language>
<description>Новости - Все новости Одессы | Одессит•ua</description>
<yandex:logo>https://odesitua.com/yandexlogo.png</yandex:logo>
<yandex:logo type="square">https://odesitua.com/yandexsquarelogo.png</yandex:logo>
<generator>DataLife Engine</generator><item>
<title>Відбулося робоче засідання Ради політичної партії «Довіряй ділам» (фото)</title>
<link>https://odesitua.com/news/121719-vdbulosya-roboche-zasdannya-radi-poltichnoyi-partyi-dovryay-dlam-foto.html</link>
<description></description>
<category>Новости</category>
<pubDate>Tue, 16 Jun 2026 16:52:24 +0300</pubDate>
<yandex:full-text>Участь у ньому взяли керівники партійних осередків, депутати міських, районних та обласної рад, представники партійного активу.
Під час засідання обговорили актуальні питання діяльності фракцій та місцевих відділень партії, підбили підсумки виконання попередніх рішень і визначили пріоритетні напрями подальшої роботи.
Окрему увагу приділили діяльності фракції &amp;laquo;Довіряй ділам&amp;raquo; в Одеській районній раді, а також роботі партійних команд у Білгороді-Дністровському та Чорноморську.
Учасники обмінялися досвідом взаємодії з громадами та обговорили нові ініціативи, спрямовані на розвиток територій і підтримку мешканців.
Працюємо над тим, щоб кожне рішення приносило реальну користь людям, а кожен проєкт сприяв розвитку наших громад.</yandex:full-text>
</item><item>
<title>﻿Завтра для жителів всіх районів Одеси буде організовано підвезення води</title>
<link>https://odesitua.com/news/121718-zavtra-dlya-zhitelv-vsh-rayonv-odesi-bude-organzovano-pdvezennya-vodi.html</link>
<description>У зв&#039;язку з тимчасовою відсутністю водопостачання&amp;nbsp;з 9:00&amp;nbsp;буде організовано підвезення води жителям. Адреси &amp;nbsp;</description>
<category>Новости</category>
<pubDate>Tue, 16 Jun 2026 15:43:41 +0300</pubDate>
<yandex:full-text>У зв&#039;язку з ремонтними роботами на енергообладнанні&amp;nbsp;17 червня 2026 року&amp;nbsp;тимчасово будуть знеструмлені деякі об&#039;єкти водопровідної інфраструктури.
Про це повідомляє прес-служба Одеської міської ради.



Через це орієнтовно&amp;nbsp;з 09:00 до 16:00 17 червня буде відсутнє водопостачання в деяких районах і населених пунктах.
17 червня з 9.00 в Одесі буде організовано підвезення води за такими адресами:
Пересипський район вул. Семена Палія, 108;&amp;nbsp; парк &amp;laquo;Ентузіастів&amp;raquo;;&amp;nbsp; вул. Лузанівська, 67;&amp;nbsp; вул. Жоліо-Кюрі, 26.
Київський район вул. Сім&amp;rsquo;ї Глодан, 10 (магазин &amp;ldquo;АТБ&amp;rdquo;);&amp;nbsp; вул. Ак. Корольова, 9; &amp;nbsp; вул. Наукова, 58;&amp;nbsp; вул. Ак. Корольова, 94.
Хаджибейський район Тираспольське шосе, 27; вул. Богдана Хмельницького, 70; вул. Ак. Філатова, 54;&amp;nbsp; вул. Євгенія Танцюри, 50.
Приморський район вул. Педагогічна, 46а; вул. М. Арнаутська, 5/7; вул. Маразліївська, 1а; вул. Розкидайлівська, 5.</yandex:full-text>
</item><item>
<title>Аварійне відключення води в Одесі та області 17 червня</title>
<link>https://odesitua.com/news/121717-avaryne-vdklyuchennya-vodi-v-odes-ta-oblast17-chervnya.html</link>
<description>Інфоксводоканал інформує: 17 червня буде припинено подавання води споживачам міста та області</description>
<category>Новости</category>
<pubDate>Tue, 16 Jun 2026 14:00:11 +0300</pubDate>
<yandex:full-text>У зв&#039;язку з ремонтними роботами на енергообладнанні&amp;nbsp;17 червня 2026&amp;nbsp;року&amp;nbsp;тимчасово будуть знеструмлені деякі об&#039;єкти водопровідної інфраструктури.
Про це повідомляє прес-служба Одеської міської ради.




Через це орієнтовно&amp;nbsp;з 09:00 до 16:00 17 червня&amp;nbsp;буде відсутнє водопостачання споживачів таких районів і населених пунктів:
- Київський, Приморський і Хаджибейський райони міста Одеси, ж/м &amp;ldquo;Слобідка&amp;rdquo;, ж/м &amp;ldquo;Пересип&amp;rdquo;;
- с. Лиманка, с. Червоний Хутір, ж/м &amp;laquo;Райдужний&amp;raquo;, ж/м &amp;laquo;Совіньйон 1&amp;ndash;5&amp;raquo;, ж/м &amp;laquo;Чорноморка&amp;raquo;, ЖКП &amp;laquo;Таїрове&amp;raquo;, Таїровська ТГ, смт. Великодолинське, м.Чорноморськ;
- м .Біляївка, м.Теплодар, Маяківська ТГ, Овідіопольська ТГ, с. Мирне, Кароліно-Бугазька ТГ, с. Роксолани;
- с. Усатове, с. Нерубайське, с. Велика Балка, с. Наті, залізнична станція&amp;nbsp;&amp;laquo;Усатове&amp;raquo;;
- Великодальницька ОТГ, Авангардівська ОТГ, ЖК &amp;laquo;Сьоме небо&amp;raquo;, ЖК &amp;ldquo;Артвіль&amp;rdquo;, Промринок 7-й км.
Просимо заздалегідь подбати про необхідний запас води. &amp;nbsp;



&amp;nbsp;</yandex:full-text>
</item><item>
<title>Керівництво Одеси взяло участь у національному діалозі щодо відновлення громад (фото)</title>
<link>https://odesitua.com/news/121716-kervnictvo-odesi-vzyalo-uchast-u-naconalnomu-daloz-schodo-vdnovlennya-gromad-foto.html</link>
<description>Очільник ОМВА представив Уряду та міжнародним партнерам пріоритетні проєкти у сферах енергетики та водозабезпечення Одеси&amp;nbsp;</description>
<category>Новости</category>
<pubDate>Tue, 16 Jun 2026 10:03:31 +0300</pubDate>
<yandex:full-text>Начальник Одеської міської військової адміністрації Сергій Лисак взяв участь у національному &amp;laquo;Діалозі з питань врядування щодо інклюзивного відновлення та розвитку&amp;raquo;, який проходив у Києві. Це ключовий майданчик для координації зусиль між державою, регіонами та міжнародними інституціями.
Про це повідомляє прес-служба Одеської міської ради.




Візит почесної гості форуму - президентки Європейського комітету регіонів Кати Тютто став важливим сигналом підтримки для українських громад, які сьогодні є фундаментом стійкості всієї держави.
Під час діалогу Сергій Лисак поспілкувався з Віцепрем&amp;rsquo;єр-міністром з відновлення &amp;mdash; Міністром розвитку громад та територій України Олексієм Кулебою,&amp;nbsp;координатором системи ООН і гуманітарним координатором Матіасом Шмале, головою Представництва МОМ в Україні Робертом Тернером і керівницею Представництва ЮНІСЕФ в Україні Анн-Клер Дюфей.
Як зазначив очільник військової адміністрації, для Одеси ключовими є два напрямки: енергетична стійкість і стале водопостачання. Тож сторони обговорили розвиток альтернативної генерації, резервне живлення критичної інфраструктури та проєкти із забезпечення водою. Зокрема, йшлося про розширення мережі артезіанських свердловин і створення стратегічних водних резервів.
Для Одеси, яка щодня стоїть перед викликами воєнних загроз, енергонезалежність і водна безпека - це основа стійкості.&amp;nbsp;
Начальник Одеської міської військової адміністрації Сергій Лисак подякував&amp;nbsp;Уряду і міжнародним партнерам за можливість залучати додаткові ресурси та робити Одесу сильнішою.</yandex:full-text>
</item><item>
<title>В Одесі обговорили оновлення Генерального плану та питання спадщини ЮНЕСКО (фото)</title>
<link>https://odesitua.com/news/121715-v-odes-obgovorili-onovlennya-generalnogo-planu-ta-pitannya-spadschini-yunesko-foto.html</link>
<description></description>
<category>Новости</category>
<pubDate>Mon, 15 Jun 2026 17:01:41 +0300</pubDate>
<yandex:full-text>Голова постійної комісії з питань планування забудови територій, міського дизайну, архітектури та охорони культурної спадщини, депутат Одеської міської ради від партії &amp;laquo;Довіряй ділам&amp;raquo; Світлана Осауленко взяла участь у засіданні міжгалузевої профільної групи з питань просторового розвитку та будівництва, яке відбулося на запрошення Ради стратегічного розвитку Одеси.
Учасники зустрічі розглянули низку стратегічно важливих для міста питань, зокрема актуалізацію Генерального плану Одеси, зонування територій та особливості містобудівного розвитку в умовах дії обмежень, пов&amp;rsquo;язаних зі статусом об&amp;rsquo;єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Однією з ключових тем стало створення в Одесі Органу управління об&amp;rsquo;єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Як зазначалося під час обговорення, саме на необхідності його створення наголошували дві останні місії ЮНЕСКО. Наразі Міністерство культури не виконує функції такого органу, тоді як основна відповідальність за реалізацію відповідних заходів покладається на місто. У зв&amp;rsquo;язку з цим учасники засідання наголосили на важливості підготовки проєкту постанови Кабінету Міністрів України щодо створення відповідного органу управління.
Також під час засідання обговорили необхідність замовлення науково-проєктної документації та внесення змін до історико-архітектурного опорного плану. Ці кроки мають важливе значення для подальшого розвитку Одеси та збереження її історико-культурної спадщини.
Окрему увагу приділили містобудівній документації. Наразі чинним залишається Генеральний план Одеси, затверджений у 2015 році, однак документ потребує коригування з урахуванням сучасних викликів, нових умов розвитку та потреб міської громади.
&amp;laquo;Розвиток міста має відбуватися системно, з урахуванням як сучасних потреб громади, так і зобов&amp;rsquo;язань щодо збереження нашої історії. Саме тому такі фахові обговорення є надзвичайно важливими&amp;raquo;, &amp;mdash; зазначила Світлана Осауленко.</yandex:full-text>
</item><item>
<title>До уваги одеситів: пройти &quot;Скринінг 40+&quot; стало ще зручніше</title>
<link>https://odesitua.com/news/121713-do-uvagi-odesitv-proyti-skrinng-40-stalo-sche-zruchnshe.html</link>
<description>Одеситів запрошують безоплатно пройти комплексне обстеження здоров&#039;я за Національною програмою &amp;ldquo;Скринінг здоров&#039;я 40+&amp;rdquo;. Адреси медзакладів</description>
<category>Новости</category>
<pubDate>Mon, 15 Jun 2026 15:56:18 +0300</pubDate>
<yandex:full-text>Пройти обстеження за Національною програмою &amp;ldquo;Скринінг здоров&#039;я 40+&amp;rdquo; стало ще зручніше.
Про це повідомляє прес-служба Одеської міської ради.




Тепер не треба чекати дня народження або чекати, доки прийде запрошення. Якщо людині вже виповнилося 40 чи більше років, вона може в будь-який момент самостійно оформити заявку в застосунку Дія. За відсутності Дії ця послуга доступна офлайн у ЦНАПі.
Держава надає на Дія.Картку 2000 гривень для комплексного обстеження стану здоров&#039;я. Після зарахування коштів їх треба використати протягом двох місяців для обстеження&amp;nbsp;в обраному медзакладі.
Скринінг 40+ дає змогу пройти: - фізикальне обстеження: вимірювання артеріального тиску, зросту, ваги, розрахунок індексу маси тіла; - лабораторні дослідження: загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, гліколізований гемоглобін, розгорнута ліпідограма, до якої входять загальний холестерин, тригліцериди, ліпопротеїди високої та низької щільності, на основі яких розраховуються додаткові показники ліпідограми.
За показаннями проводять аналіз на електроліти крові, розраховують швидкість клубочкової фільтрації нирками, співвідношення альбуміну та креатиніну сечі. Останнє обстеження є важливим маркером раннього виявлення ураження нирок, але не входить до державного пакета первинної медичної допомоги &amp;mdash; тож безоплатно його можна пройти лише в межах &quot;Скринінгу 40+&quot;.
Лікар проводить індивідуальне консультування та анкетування щодо ментального здоров&#039;я, способу життя, спадковості. Результатом &quot;Скринінгу 40+&quot; є комплекс індивідуальних рекомендацій, які допоможуть кожному зберегти та поліпшити здоров&#039;я.



&amp;nbsp;</yandex:full-text>
</item><item>
<title>В Одесі запрацював новий механізм підтримки постраждалих ОСББ</title>
<link>https://odesitua.com/news/121714-v-odes-zapracyuvav-noviy-mehanzm-pdtrimki-postrazhdalih-osbb.html</link>
<description></description>
<category>Новости</category>
<pubDate>Mon, 15 Jun 2026 15:30:23 +0300</pubDate>
<yandex:full-text>В Одесі запровадили механізм підтримки об&amp;rsquo;єднань співвласників багатоквартирних будинків, які постраждали внаслідок російських атак. Відтепер ОСББ зможуть отримати до 300 тисяч гривень компенсації з міського бюджету на підготовку необхідної документації для участі у програмі Фонду енергоефективності &amp;laquo;ВідновиДІМ&amp;raquo;.
Про це повідомив депутат Одеської міської ради від партії &amp;laquo;Довіряй ділам&amp;raquo; Василь Ієремія. За його словами, необхідність створення такого механізму підтримки неодноразово обговорювалася на різних рівнях, адже саме витрати на підготовку документації часто ставали перешкодою для участі ОСББ у державній програмі відновлення.
Програма &amp;laquo;ВідновиДІМ&amp;raquo; передбачає фінансування ремонтних та відновлювальних робіт у багатоквартирних будинках, пошкоджених внаслідок війни, на суму до 10 мільйонів гривень для одного об&amp;rsquo;єкта. У межах програми можна замінити або відремонтувати вікна, покрівлі, фасади, відновити інженерні мережі, перекриття та навіть несучі стіни.
&amp;laquo;Місто має допомагати таким будинкам долучатися до державних програм відновлення. Це дозволяє мешканцям швидше повернутися до комфортних умов проживання, а громаді &amp;mdash; ефективніше використовувати бюджетні кошти&amp;raquo;, &amp;mdash; наголосив Василь Ієремія.</yandex:full-text>
</item><item>
<title>В Одесі відкрили літній сезон зустрічей «Кава з ветераном» (фото)</title>
<link>https://odesitua.com/news/121712-v-odes-vdkrili-ltny-sezon-zustrchey-kava-z-veteranom-foto.html</link>
<description>Для одеських ветеранів провели день психоемоційного відновлення&amp;nbsp;серед природи&amp;nbsp;</description>
<category>Новости</category>
<pubDate>Mon, 15 Jun 2026 13:30:08 +0300</pubDate>
<yandex:full-text>Традиційна п&#039;ятнична зустріч для захисників і захисниць цього разу відбулася у виїзному форматі - серед природи комплексу &amp;laquo;Лавандія&amp;raquo;. Захід пройшов за підтримки Одеської міської військової адміністрації, Департаменту у справах ветеранів, КУ &amp;laquo;Хаб Ветеран&amp;raquo; та ГО &amp;laquo;Про людей&amp;raquo;.
Про це повідомляє прес-служба Одеської міської ради.




Ця зустріч стала справжнім днем психоемоційного відновлення. Для ветеранів організували: - музичні виступи артистів Одеської філармонії; - знайомство з релакс-практикою звукових чаш; - прогулянки квітучими локаціями та спілкування з тваринами; - роботу з метафоричними картами для кращого розуміння власних емоцій і думок.
Під час спільного обіду учасники зустрічі поділилися планами на літо та обговорили заходи, які готуються для них найближчими місяцями.
Організатори щиро дякують керівництву лавандового комплексу за багаторічну підтримку. Такі ініціативи є вкрай важливими, адже іноді підтримка - це не гучні слова, а можливість побути серед своїх, відчути турботу та перепочити.








&amp;nbsp;</yandex:full-text>
</item><item>
<title>В Одесі відновлюють пологовий будинок №5 (фото, відео)</title>
<link>https://odesitua.com/news/121711-v-odes-vdnovlyuyut-pologoviy-budinok-5-foto-vdeo.html</link>
<description>За фінансової підтримки міжнародних партнерів в Одесі відновлюють пологовий будинок, пошкоджений внаслідок дронової атаки</description>
<category>Новости</category>
<pubDate>Mon, 15 Jun 2026 12:08:18 +0300</pubDate>
<yandex:full-text>В Одесі відновлюють пологовий будинок № 5, будівля якого зазнала значних руйнувань під час ворожої атаки ударними дронами 28 березня цього року.&amp;nbsp;
Про це повідомляє прес-служба Одеської міської ради.




За координації Одеської міської військової адміністрації до відновлення медзакладу долучилися міжнародні партнери. Так, заміна вікон проводиться в межах віконної програми американської гуманітарної організації Global Empowerment Mission (GEM) у партнерстві з Howard G Buffett Fondation (HGBF).&amp;nbsp;
Наразі вже встановлено 56 вікон, роботи тривають.&amp;nbsp;
Також за фінансової підтримки та координації Фонду народонаселення ООН виконується заміна 86 дверей.&amp;nbsp;
Департамент з благоустрою міста Одеської міської ради проводить протиаварійні роботи на даху, третьому та четвертому поверхах будівлі пологового будинку.</yandex:full-text>
</item><item>
<title>Укрзалізниця: через нічну атаку частина поїздів рухається із затримкою</title>
<link>https://odesitua.com/news/121710-ukrzalznicya-cherez-nchnu-ataku-chastina-poyizdv-ruhayetsya-z-zatrimkoyu.html</link>
<description>Через пошкодження інфраструктури внаслідок атаки та евакуаційні зупинки частина поїздів рухається із запізненням</description>
<category>Новости</category>
<pubDate>Mon, 15 Jun 2026 09:32:13 +0300</pubDate>
<yandex:full-text>У ніч на 15 червня 2026 року росія завдала масованого удару по містах України.
Про це повідомляє прес-служба Одеської міської ради.




Через пошкодження інфраструктури та необхідність зупинок для евакуації пасажирів низка поїздів рухається із затримкою. Водночас рух поїздів далекого сполучення між містами збережено, зокрема поїзди курсують до Дніпра та у зворотному напрямку.
Найбільше відхилення від графіка фіксується на рейсах:
&amp;bull; 53/54 Одеса - Дніпро +3 години 50 хвилин;&amp;nbsp; &amp;bull; 75/76 Кривий Ріг - Київ +3 години 30 хвилин;&amp;nbsp; &amp;bull; 21/22 Харків - Львів +3 години 30 хвилин;&amp;nbsp; &amp;bull; 65/66 Київ - Суми +3 години 30 хвилин;&amp;nbsp; &amp;bull; 7/8 Одеса - Харків +3 години; &amp;bull; 39/40 Запоріжжя - Солотвино +3 години 40&amp;nbsp;хвилин;&amp;nbsp;&amp;nbsp; &amp;bull; 45/46 Харків - Ужгород +3 години 30 хвилин;&amp;nbsp; &amp;bull; 21/22 Львів - Харків +3 години 15 хвилин.&amp;nbsp;
Слідкувати за запізненням рейсу можна на сайті uz-vezemo. Однак важливо зазначити: час затримки може змінитися. Тож уважно стежте за оголошеннями на вокзалах та на борту.&amp;nbsp;
Залізничники працюють над усуненням пошкоджень, використовують допоміжні локомотиви, адаптують маршрути, щоб доставити &amp;nbsp;пасажирів до пунктів призначення якомога швидше.&amp;nbsp;



&amp;nbsp;</yandex:full-text>
</item></channel></rss>