Центр ментального здоров’я започаткував свою роботу минулого року в структурі відділення амбулаторної реабілітації МКЛ № 10, а з 2025 року функціонує як окремий структурний підрозділ амбулаторного сектору закладу. Надання психологічної допомоги лишається важливою складовою комплексних програм амбулаторної та стаціонарної реабілітації в лікарні.
Передбачено надання допомоги пацієнтам за участю мультидисциплінарної психологічної команди, до складу якої входять: лікар-психіатр, лікар-психофізіолог, лікар-психотерапевт, медичний психолог, клінічні психологи.
За потреби залучаються капелан у сфері охорони здоров’я та соціальний працівник. Це дозволяє забезпечити широкий спектр підтримки ментального здоров'я, кризової допомоги та психосоціальних інтервенцій.
Центр ментального здоров'я забезпечує спеціалізоване психіатричне та психологічне консультування пацієнтів, зокрема постраждалих внаслідок війни, захисників України та ветеранів. Проводиться комунікативна робота з підвищення обізнаності пацієнтів у галузі ментального здоров’я, надається психологічна підтримка родичам постраждалих, фахівці дають поради з психопрофесійної адаптації пацієнтів.
Також на базі Центру проводяться групові та індивідуальні заходи з ментального здоров’я, навчання медичних працівників лікарні, тренінги з етичної комунікації з пацієнтами та профілактики професійного вигорання.
Робота Центру ментального здоров'я МКЛ № 10 демонструє успішний приклад інтеграції психологічної, психіатричної та психосоціальної допомоги в роботу кластерного закладу охорони здоров’я спроможної мережі госпітального округу.
Спрямування пацієнтів до Центру ментального здоров'я здійснюється лікарями-психіатрами або сімейними лікарями.
Телефон call-центру міської клінічної лікарні №1 0: (048) 705 91 03.
* * *
У межах реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров'я “Ти як?” кабінети психологічної допомоги відкриті в амбулаторних закладах Одеси, зокрема в Центрах первинної медико-санітарної допомоги та дитячих поліклініках міста.