Відкриття нових зірок на Алеї зірок – це вже традиція, яка зберігає для прийдешніх поколінь історію нашого чарівного міста.
Про це повідомляє прес-служба одеської мерії.
Як правило, церемонія завжди проходила в рамках святкування Дня міста, проте відкриття нових зірок у 2023 році було відтерміновано.
Сьогодні, 1 березня 2024 року, напередодні Міжнародного дня письменника, Алея зірок в Одесі поповнилась трьома новими іменами видатних одеситів, що мали з’явитися у ювілейний для них 2023 рік, адже Одеса заслужено має статус Літературного міста ЮНЕСКО.
Урочисто було відкрито зірки:
- Олександра Вікторовича Дорошенка (1943-2021) - відомого одеського письменника, доктора технічних наук, професора, академіка Міжнародної академії холоду, прозаїка, краєзнавця, лауреата премії «Твої імена,Одесо!»;
- Олександра Володимировича Козачинського (1903-1943) - письменника,журналіста, фотографа;
- Михайла Івановича Жука (1883-1964) - видатного українського графіка, живописця, кераміста, поета, перекладача і педагога.
«Україна перебуває в стані війни, спровокованої росією, вони не тільки нищать нас фізично, але й хочуть позбавити нас наших традицій, історії та пам'яті. Саме тому сьогодні ми відкриваємо нові зірки на Алеї слави, щоб вшанувати пам'ять тих, чиї імена відзначилися в Одесі й в усьому світі, тих, хто зробив одеську культуру світовим надбанням», - зазначив на відкритті нових зірок заступник міського голови Павло Вугельман.
****
Олександр Вікторович ДОРОШЕНКО (1943-2021) - відомий одеський письменник, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри технічної термодинаміки Одеської державної Академії Холоду,академік Міжнародної академії холоду, письменник, лауреат премії "Твої імена, Одесо!". У 2023 році виповнилось би 80 років від дня його народження. Для деяких наших земляків Олександр Дорошенко – доктор технічних наук, професор, для інших – чудовий письменник, прозаїк, краєзнавець. Його книги – це гімн Місту, що стоїть на березі Чорного моря. Він створив свій неповторний жанр літератури – поетично-історичний, документально-ліричний, емоційно-інтелектуальний. Романи та повісті Олександра Дорошенка добре відомі читачам у різних країнах – від Австралії до Канади. Серед творів автора – романи і повісті «Переправа через Стікс», «Сентиментальна подорож», «Атлантида Євреїв» та «Збережи мою Мову», поема в чотирьох томах «Моє Місто», «Очі котів, що стережуть» та інші. Остання книга письменника «Відпусти мій народ» написана про катастрофу Голокосту. Пам’ятну табличку «Зірка Олександра Дорошенка» отримала його дружина Галина Борисівна Щербина.
Олександр Володимирович КОЗАЧИНСЬКИЙ (1903-1943) - письменник, журналіст, фотограф. У 2023 році виповнилось 120 років від дня народження письменника. Хто з одеситів не знає і не закоханий у його пригодницьку повість «Зелений фургон», написану Козачинським за автобіографічними мотивами. Мова персонажів колоритна і афористична. Фрази з повісті давно розійшлися на цитати, вона широко відома і за межами країни. На Одеській кіностудії у 1983 році за сценарієм Григорія Колтунова було знято однойменний фільм. Пам’ятну табличку на честь Олександра Козачинського передано директору Одеського літературного музею, Почесному працівнику культури України Тетяні Іванівні Ліптузі.
Михайло Іванович ЖУК (1883-1964). У 2023 році виповнилось 140 років від дня народження видатного українського графіка, живописця,кераміста, поета, перекладача і педагога. Він був членом Асоціації художників України у 1920-х роках та Спілки художників України з 1947 року; одним із зачинателів українського модерну та фундаторів Української академії мистецтв (1917). Михайло Іванович Жук багато років викладав в Одеській художній школі, нинішньому Одеському училищі імені Грекова. Заснував та багато років очолював керамічний факультет, виховав багатьох відомих одеських митців. Його літературна спадщина – від сонетів до прози, п’єс і казок. У своїх поезіях він був романтиком, часто змальовував місто і море. Пам’ятну табличку «Зірка Михайла Жука» передано Джавиді Львівні Герасимовій, завідувачці кафедри образотворчого мистецтва
Архітектурно-художнього інституту Одеської державної академії будівництва та архітектури, доценту, члену Національної спілки художників України, мистецтвознавиці.
Фото: прес-служба мерії
Коментує мер Одеси Геннадій Труханов
Одеська міська рада направила до уряду звернення, щоб мешканці пошкоджених неприватизованих квартир могли отримати компенсацію. Відповідний проєкт було ухвалено на XXXV позачерговій сесії ОМР.
В начале этого года исторический центр Одессы был включен в Список всемирного наследия ЮНЕСКО. Одесские архитектурные шедевры заняли важное место среди самых известных мировых объектов культурного наследия.
Новости партнеров