Пройти ВЛК в поліклініках військових госпіталів можна в Одесі, Вінниці, Дніпрі, Києві, Львові та Харкові.

Для того, щоб потрапити на ВЛК, військовослужбовцю потрібно подати рапорт своєму командиру. Командир також може самостійно ухвалити відповідне рішення і відправити військовослужбовця на ВЛК.

Після цього начальник медичної служби частини реєструє військовослужбовця в електронній черзі і формує направлення. Там чітко вказується місце та час проходження ВЛК.

Пакет документів для проходження ВЛК включає в себе:

- посвідчення особи (військовий квиток або посвідчення офіцера);

- посвідчення УБД (за наявності);

- направлення на медичний огляд ВЛК;

- медичну книжка;

- оригінал або належним чином засвідчену копію довідки про обставини травми від військової частини (у разі отримання травми, каліцтва внаслідок бойових дій) та/або засвідчену копію акту про нещасний випадок (гостре професійне захворювання (отруєння), поранення, контузії, травми, каліцтва, окрім тих випадків, що настали внаслідок уражень або дій з боку противника);

- витяги із особових справ та інші довідкові матеріали для військовослужбовців – учасників бойових дій (можуть бути у вигляді ксерокопій, однак завірені відповідними посадовими особами та печаткою в/ч).

Після проходження всіх необхідних обстежень та аналізів комісія ухвалює або постанову про придатність, обмежену придатність до військової служби, потребу у відпустці, або постанову про непридатність до військової служби.

У разі, якщо військова частина та інші уповноважені особи незаконно, на думку військовослужбовця, відмовляють у направленні на ВЛК потрібно:

- звернутися до старшого начальника;

- якщо це не допомагає – зателефонувати на гарячу лінію Командування Медичних Сил ЗСУ (044 522 83 58) та/або Міністерства оборони України (1512) і пояснити свою проблему;

- якщо це не спрацювало, тоді потрібно подати заяву до суду з вимогою зобов’язати командира військової частини надати направлення на ВЛК.

Для всіх військовослужбовців при проходженні ВЛК у військових поліклініках доступна електронна черга. На електронну чергу бійця може поставити начальник медичної служби військової частини.  

Для того, щоб поставити військовослужбовця в електронну чергу начальник медичної служби має звернутися до закладу охорони здоровʼя, у зоні підпорядкування якого перебуває підрозділ, та отримати від поліклініки інструкцію для подальшої реєстрації. Після цього начальнику медслужби створюють особистий електронний кабінет, через який він зможе записувати військовослужбовців на ВЛК та на прийом до лікаря. 

Більше інформації за посиланням.

Департамент праці та соціальної політики Одеської міської ради

Фото: прес-служба мерії