За три роки роботи в умовах повномасштабного вторгнення медична система міста Одеси продемонструвала стабільність та готовність швидко реагувати на всі виклики воєнного часу, забезпечуючи гарантовану якість медичної допомоги для одеситів та гостей міста. 

"У надзвичайно важких умовах міська влада Одеси продовжує підтримувати та розвивати медичну галузь. За останні роки зроблено дуже багато для поліпшення умов у закладах охорони здоров'я міста, відремонтовані сучасні відділення, запроваджені нові напрями лікування та профілактики хвороб. Наш безумовний пріоритет — здорова Одеса, здорові мешканці", — наголосив віцемер Одеси Павло Вугельман.

У 2024 році за підтримки міської влади Одеси та в сталому партнерстві з Національною службою здоров'я України медична система міста була профінансована на 3 млрд 151,9 млн грн. З цих коштів 2 млрд 312,6 млн грн медзаклади отримали від НСЗУ за надані послуги в межах державної програми медичних гарантій, а ще близько 840 млн грн спрямовано на медицину безпосередньо з міського бюджету Одеси.

2024 рік став продовженням розвитку в Одесі кардіологічної, хірургічної та ортопедо-травматологічної служб, реабілітаційних спроможностей, профілактики та ранньої діагностики онкозахворювань, підтримки ментального здоров'я населення, забезпечення доступності лікувальних закладів і багатьох інших напрямків.

У 2024 році в межах реалізації медичної реформи в Одесі забезпечена робота чотирьох багатопрофільних кластерних лікарень — міських клінічних лікарень №1, 10, 11 та дитячої міської клінічної лікарні №3, що дозволило розбудувати в місті мережу спроможних закладів охорони здоров'я.

Протягом минулого року медичними закладами міста було надано майже 5 мільйонів медичних послуг, з яких близько 40 тисяч послуг отримали внутрішньо переміщені українці.

У 2024 році міським Департаментом охорони здоров'я активно проводилися профілактичні акції — Дні здоров'я, участь у яких взяли понад 40 тисяч одеситів.

Проведено значну роботу з організації онкоскринінгів та обстежень з метою профілактики та ранньої діагностики різних типів захворювань.

Через виклики війни була поставлена мета забезпечити автономність та енергетичну незалежність медичних закладів.

Минулого року за фінансової підтримки Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) у чотирьох міських лікарнях проведені роботи з буріння й відкриті артезіанські свердловини та бювети із обладнанням для очищення води.

Всі медзаклади забезпечені генераторами на випадок відключень світла. Також чотири лікувальні заклади забезпечені сонячними електростанціями із пристроями накопичення енергії.