Дипломати запевнили в беззаперечній підтримці України з боку Греції, а також у подальшій допомозі у відновленні Одеси. Пан Посол анонсував візити високопосадовців грецького уряду до України, зазначивши, що буде сприяти їхнім візитам до Одеси. Адже Грецію з нашим містом повʼязують спільні сторінки історії та сучасні проєкти, одним із яких є прекрасний Грецький парк на схилах історичного центру Одеси.

Геннадій Труханов вкотре подякував Греції за підтримку 25 січня 2023 року під час сесії ЮНЕСКО в Парижі, що сприяло включенню історичного центру Одеси до Списку всесвітньої спадщини. 

«За декілька годин консультацій в офісі ЮНЕСКО в Парижі я почув головний меседж міжнародної організації, який утвердив мене в правильності моїх дій і всіх тих одеситів, які сьогодні стоять на захисті історії Одеси. Наразі вже маємо розʼяснення Інституту памʼяті України, що обʼєкти топоніміки, у назвах яких використані імена письменників Паустовського, Буніна та Віри Інбер, не належать до символіки російської імперської політики», – розповів мер Одеси.

Геннадій Труханов також наголосив на важливості розвитку міжкультурної співпраці, зазначивши, що грецька культура мала значний вплив на розвиток нашого міста. Про це свідчить і символ нашого міста – якір-серце, який зовні також нагадує амфору. Сьогодні в Піреї, грецькому місті-побратимі Одеси, триває реконструкція площі, названої на честь Одеси, і вже цього року тут планується встановити бронзову скульптуру «Якір-серце». Наразі туристичний символ Одеси встановлений у 6 поріднених містах, найдальше з яких за відстанню, але близьке за духом та серцем, – японська Йокогама.