Також продовжують працювати кабінети ЗПТ у Міському центрі профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом, міському психдиспансері та Центрах первинної медико-санітарної допомиоги №3 і №18. За час роботи програми кількість пацієнтів, які отримують замісну терапію, збільшилася з 318 до 840 осіб. Медична допомога надається безоплатно та конфіденційно.
ЗПТ є одним з найбільш ефективних методів лікування людей з психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів. Участь у програмі ЗПТ вилучає наркозалежних людей зі сфери незаконного обігу наркотичних речовин, попереджує кримінальні правопорушення та сприяє соціалізації пацієнтів. Підтримка медичних та соціальних працівників допомагає пацієнтам прийняти рішення про подальші кроки щодо відмови від вживання нарковмісних препаратів та проходження реабілітації.
Відмова від безконтрольного ін'єкційного введення наркотичних препаратів знижує ризик передозувань, інфікування та поширення ВІЛ і вірусних гепатитів, підвищує прихільність до лікування ВІЛ-інфекції. Багато споживачів ін’єкційних наркотиків вперше вступають у взаємодію з медпрацівниками за допомогою програм ЗПТ, а потім вже отримують доступ до інших медичних послуг.
Розвиток програми замісної підтримувальної терапії є важливою складовою частиною комплексної роботи з протидії ВІЛ та іншим соціально значущим хворобам, яку активно проводить міська влада Одеси завдяки підписанню міським головою Геннадієм Трухановим Паризької декларації. Успішна реалізація в Одесі глобальної ініціативи Fast Track Cities з протидії ВІЛ у великих містах світу отримала високу оцінку та визнання на світовому рівні.