Спека, яка зараз охопила Україну, стане ще сильнішою та триватиме довго.
Про це повідомила відома синоптикиня Наталка Діденко.
За даними синоптикині, пік спеки ще не настав, він очікується за кілька днів.
За даними Українського гідрометцентру, в Україні триває один з найспекотніших тижнів цього літа. Очікується погода без опадів, а в денні години спостерігатиметься сильна спека. Причиною такої погоди у нас в країні є поле підвищеного тиску у поєднанні з тропічною повітряною масою з півночі Африки.
Так, за прогнозом, 10-11 липня на Одещині подекуди буде надзвичайна спека +40°, а вдень у середу та четвер повітря прогріватиметься до +30°...+34°.
Одеська мерія рекомендує дотримуватися порад для збереження гарного самопочуття у літню спеку.
1. Обмежити перебування на вулиці, особливо з 11 до 17 години. Якщо потрібно вийти на вулицю, намагайтеся переміщатися по тіні.
2. Вибирайте світлий просторий одяг з легких натуральних тканин (бавовна, льон, шовк). Відмовтеся від носіння тугих поясів та ременів, які погіршують кровообіг. Носіть головний убір, що повністю закриває голову та обличчя від сонячних променів. У спеку також слід відмовитися від взуття на підборах, щоб уникнути набряклості.
3. Створіть прохолоду в приміщеннях - провітрювати потрібно вранці або ввечері, коли прохолодніше. Частіше робіть вдома вологе прибирання, затіняйте вікна.
4. У спеку обмежте жирну їжу, віддайте перевагу овочам та фруктам.
5. Дотримуйтеся водно-питного режиму - пийте рідину невеликими порціями кожні 15-20 хвилин. Не рекомендується пити солодкі газовані напої. Для запобігання втраті електролітів слід віддати перевагу зеленому чаю або мінеральним водам. У спеку не пийте крижані напої та особливо алкоголь.
6. Використовуйте сонцезахисну косметику при будь-якому виході на вулицю.
7. Людям, які мають проблеми зі здоров'ям, у спеку бажано відмовитися від керування автомобілем.
8. У жодному разі не можна залишати в замкненій машині дітей або тварин, оскільки в салоні створюється дуже висока температура, яка може призвести до теплового удару аж до фатальних наслідків.
9. Пацієнтам з хронічними серцево-судинними, ендокринними та іншими захворюваннями потрібно визначити планове медикаментозне лікування зі своїм лікарем та виконувати його призначення. За будь-якого погіршення самопочуття слід зателефонувати сімейному лікарю.
10. Перша допомога при тепловому ударі: перемістити людину в тінь, підняти її ноги, дати попити воду кімнатної температури, обтерти тіло мокрим рушником і покласти вологий компрес на голову. Якщо протягом 30 хвилин стан не покращується, телефонуйте «103».
Також через спеку в Одеському регіоні надзвичайний рівень пожежної небезпеки.
Спекотна погода та людська недбалість — основні причини виникнення пожарів.
Громадян закликають бути свідомими та дбати про правила пожежної безпеки на відкритих територіях:
У разі виявлення пожежі, яку ви не можете подолати власноруч, телефонуйте на лінії «101» або «102».
Коментує мер Одеси Геннадій Труханов
В начале этого года исторический центр Одессы был включен в Список всемирного наследия ЮНЕСКО. Одесские архитектурные шедевры заняли важное место среди самых известных мировых объектов культурного наследия.
«Полет песни» — глобальная инициатива социализации украинских детей, вынужденных покинуть свои дома в результате вторжения России в Украину, с их сверстниками для обучения навыкам эмоционального интеллекта и грамотности.
Новости партнеров